Range Rover Sport me 510 kuaj fuqi (FOTO LAJM)

Range Rover së fundmi duket se ka gati dhe modelin e saj më të ri Sport. Range Rover Sport do të ketë motor V8 5.0L që do të prodhojë 510 kuaj fuqi, ndërsa shpejtësia maksimale arrin në 249 km/h.

Makina ka shumë hapësirë në brendinë e tij, dhe ju do të gjeni të gjitha ato që kërkoni në një makinë, duke filluar nga infotainment deri te dizajni i shkëlqyeshëm.

Makina do të gjendet në treg kundrejt një çmimi prej 72.950 dollarë, i cili mund të ndryshoj sipas dëshirës dhe kërkesës së blerësve. /albeu.com/

Shtuar më 24/01/2016, ora 17:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori