Rama zbulon vendimin, sa shkolla e godina studentësh do të rindërtohen (FOTO LAJM)
Kryeministri Rama përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se sapo është firmosur Vendimi i Këshillit të Ministrave, për financimin e parë të ProgramitRindërtimit për Arsimin.

"Sapo u firmos Vendimi i Këshillit të Ministrave, për financimin e parë të programitrindërtimit për arsimin.

🟢 59 shkolla të reja;

🟢 godinat e reja të të gjithë konvikteve të universitetit bujqësor;

🟢 4 godina të reja konviktesh në qytetin studenti", shkruan kreu i qeverisë.

Ky i fundit pohon se koronavirusi nuk do t’i ndalë dhe as do t’i zvogëlojë planet ambicioze të jetësimit të ProgramitRindërtimit të Shtëpive, Shkollave, Spitaleve e Qendrave Shëndetësore që u rrënuan nga tërmeti i 26 nëntorit.
Shtuar më 12/03/2020, ora 19:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori