Rama në Shangai me sipërmarrësit kinez (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Në vijim të vizitës së tij në Kinë, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim në Shangai edhe me sipërmarrës kinez. Sipas Ramës, në takimet që ka zhvilluar, është prezantuar modeli i ri ekonomik i Shqipërisë.

“Në Shangai me sipërmarrje të mëdha kineze për të prezantuar Shqipërinë që po rilind, modelin tonë të ri ekonomik, qeverisjen partnere të biznesit dhe për t'u njohur me interesat, prioritetet si edhe kërkesat e tyre.” shkruan Rama në Facebook. /albeu.com/Shtuar më 13/09/2014, ora 09:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori