Rama mburret me investimet në Elbasan (FOTO-LAJM)

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar sot punen e nisur në Elbasan. Duke postuar disa foto të veprave publike që po kryhen në këtë qytet, kreu i qeverisë shprehet në rrjetet sociale se Elbasani është kthyer në kantier ndertimi fale mbeshtetjes se qeverise.

Sipas tij vetem kete vit në këtë qytet do të investohet me shume se ne 10 vjetet e fundit te marra bashkë.

Jemi në fazën ku investimet bëhen me standarde”-tha Rama, duke shtuar se kjo është ndalesa e parë në rrugëtimin e rilindjes së qyteteve tona.

"Kemi kaluar në fazën ku investimet bëhen me standarde dhe jo për të bërë shfaqje duke prerë shirita. Elbasani ka një pasuri të madhe të trashëgimisë kulturore." shkruan Rama.

Sipas kryeministrit ne kete qytet do te rindertohen rreth 50 mije m2 rruge, 25 mije m2 trotuare; 70 mije m2 fasada godinash; 2 mije m2 gjelberim. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2014, ora 16:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori