Rama, batuta dhe anekdoda me Merkel (FOTO-LAJM)

Pikat e përbashkëta të historisë mes Shqipërisë dhe Gjermanisë janë bërë objekt i batutave mes kancelares Angela Merkel, kryeministrit Edi Rama dhe ministrave të Ballkanit në darkën e shtruar në Berlin pas samitit për Ballkanin.

Sipas shqiptarja.com, gjatë kësaj darke, kryeministri i Shqipërisë ka treguar ngjarjet kur ai, në atë kohë basketbollist, në fund të viteve ‘80, ka vizituar Gjermaninë si pjesë e ekipit shqiptar. /albeu.com/
Shtuar më 29/08/2014, ora 10:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori