Rakiç paralajmëron ndërtimin e "murit", ja si do duket ai (FOTO LAJM)

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiç, ka paralajmëruar se të martën do të fillojë ndërtimi i "strukturës së betonit e një lartësie prej 70 centimetrash dhe gjerësi prej 120 centimetrash".

Sipas Rakiç, ky "mur i ri", "do të garantojë sigurinë për qytetarët e komunës së Mitrovicës së veriut".

"Struktura e re mbështetëse do të përputhet shumë mirë edhe në aspektin mjedisor edhe estetik me projektin e ndërtimit të zonës së këmbësorëve në rrugën Mbreti Petër", ka thënë Rakiç.

Ndërkohë, mediet e Kosovës kanë publikuar foto se si do të duket ndërtimi i "murit të ri". /albeu.com/

Shtuar më 06/02/2017, ora 09:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori