Qyteti i shenjtë Meka do të ketë hotelin më të madh në botë (FOTO LAJM)

Ja si do të jetë Hoteli Abraj Kudai
Arabia Saudite do të ketë hotelin më madh në botë, që pritet të hapet në vitin 2017. "Abraj Kudai", do të ndërtohet në Meka, qytetin e shenjtë të fesë islame, i cili vizotohet çdo vit nga rreth 15 milionë myslimanë.

Ndërtesa 44-katëshe me 10 mijë dhoma është krijuar nga grupi arkitekturor "Dar Al Handasah" dhe do jetë rreth 2 kilometra nga "Mesxhidi Haram".

Ai do të kushtojë plot 3,5 miliardë dollarë. /albeu.com/
Shtuar më 24/05/2015, ora 15:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori