"Qytetari digjital" i Berishës zbardh skandalin në ushtri (FOTO LAJM)

Ish-kryeministri Berisha e ka nisur ditën sot me qytetarin e tij digjital, i cili sipas tij ka raportuar mbi një aferë të ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka.

Sipas Berishës, ministrja ka mbështetur bashkëshortin e saj në biznese, ndërkohë që ish-kryeministri nuk e ka kursyer ironinë duke e quajtur këtë një marrëdhënie PPPB (Partneritet Publik Privat me Burrin).

Statusi i Berishës
Ndrikull Xhaçka dopio lumturim burrit,
edhe si bashkeshort por edhe si biznesmen! Aferim!!
Ketij i thone partneritet publik privat me burrin (PPPB)!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
“Doktor ju pershendes! Ministrja e mbrojtjes e quajti sukses kalimin me PPP uzinen e Mjekesit nje kompanie ushtarake italiane. Beretta thone. Prapa gjithe kesaj historie eshte Tan Gaçi, burri ministres dhe Pelikani Security per aferat e veta duke lene me gisht ne goje banoret e zones!Ky eshte PPP me burrin doktor.”
Shtuar më 13/11/2017, ora 10:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori