Qentë më të rrezikshëm në botë, do mendoheni dy herë përpara se t'i merrni në shtëpi (FOTO LAJM)

1. Pit Bull
Pëlqej
Qeni definitivisht është shoku më i mirë i njeriut.

Qentë janë të dashur dhe besnikë, duke fituar pseudonimin "Miku më i mirë i njeriut".

Megjithatë, disa raca janë të predispozuara për shpërthime të dhunshme dhe kanë një histori jo të mirë, madje vrasjen e të huajve apo edhe pronarëve të tyre, përcjell albeu.com.

Këto janë qentë më të rrezikshëm në të gjithë botën:

1. Pit Bull

Një rracë luftarake, e cila është e aftë të vras ​​pothuajse çdo armik. Ngacmimi i këtij qeni është vetëvrasje si për kalimtarët dhe vetë pronarët. Bej kujdes!

2. Rottweiler

Rottweilerët konsiderohen si një nga racat më të rrezikshme. I përkushtuar dhe i bindur ndaj pronarit të tij, një kujdestar i madh. Nuk ka asnjë shans për të mbijetuar kur sulmohesh nga një Rottweiler.

3. Bariu gjerman

Bariu gjerman është një race inteligjente. Kjo është pikërisht sepse është trajnuar për të kërkuar dhe kapur kriminelët.

4.Deutscher Boxer

Kjo rracë është e aftë të vrasë një dem të fuqishëm, pra është më mirë ti trajtojmë me edukate.


5.Dobermann

Nga njëra anë, Dobermans janë miqësorë. Por nëse dikush i ngacmon ato dhe praonarine tyre, nuk janë aspak miqsorë. /albeu.com/

 
Shtuar më 14/09/2017, ora 12:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori