E FUNDIT/ Milani shpëton në fund mes dramës (VIDEO)
Qeni më i madh në botë ngordh në moshën 5 vjeçare (FOTO LAJM)

Ka ngordhur në moshën 5 vjeçare qeni i cili u bë i famshëm për shkak të përmasave të tij të jashtëzakondshme. Qeni Zeus mbante rekordin Guinnes si më i gjati dhe më i madhi në botë.

Qeni me origjinë daneze ngordhi në Otsego në New York. Ai ishte 112 centimetra i gjatë, por kur ngrihej në dy këmbë arrinte deri në 218 centimetra. Zeus ishte më i gjati i regjistruar ndonjëherë në librin e rekordeve Guinnes. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2014, ora 17:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori