Putini nis përgatitjet për luftë? Urdhëron papritmas testimin e Forcave Ajrore (FOTO & VIDEO)

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka urdhëruar menjëherë testimin e Forcave Ajrore ruse pëe rritjen e gatishmërisë luftarake.

Putini ka urdhëruar ministrin rus të Mbrojtjes të kontrollojë trupat që të jenë të gatshme për luftë, raporton agjencia e lajmeve shtetërore "TASS".

"Në përputhje me vendimin e Komandantit Suprem të Forcave të Armatosura, një kontroll i parakohshme u është bërë Forcave Hapësinore, ku kemi filluan për të vlerësuar gatishmërinë e agjencive të kontrollit dhe trupave për të kryer detyrat dhe trajnimet luftarake.

Vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet këtij alarmi për luftë, dhe gatishmërisë për vendosjen e sistemeve të mbrojtjes ajrore për të zmbrapsur agresionin." ka thënë ministri rus i Mbrojtjes Shoigu. /albeu.com/

Shtuar më 07/02/2017, ora 13:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori