Putin-Perëndimit: Mos u "kruani" me Rusinë (FOTO-LAJM)

Rusia vazhdon të mohojë dërgimin e trupave në Ukrainë. Presidenti Vladimir Putin akuzoi qeverinë e Ukrainës për krizën, duke bërë një krahasim që ka bërë shumë përshtypje në mediat gjermane.

Putin i kujtoi Perëndimit sërish arsenalin e madh të armëve bërthamore që ka Rusia dhe shtoi se është më mirë që të mos kruhen me vendin e tij.

“Ju kujtoj se Rusia është një nga fuqitë më të mëdha nukleare në botë. Këto nuk janë fjalë, është realiteti. Për më tepër, ne po forcojmë kapacitet tona,” tha Putin. /albeu.com/
Shtuar më 29/08/2014, ora 17:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori