Publikohet dokumenti, përse akuzohej Musine Kokalari (FOTO LAJM)

Ish-drejtori i Arkivit në Ministrinë e Brendshme, Kastriot Dervishi ka publikuar aktakuzën e Musine Kokalarit, e cila u dënua me vdekje pas vendosjes së regjimit komunist të Enver Hoxhës.

“Kjo është aktakuza kundër Musine Kokalararit para nisjes së procesit gjyqësor ndaj saj dhe të pandehurve të tjerë në vitin 1946.

Sipër shihet njëra nga fotot që i janë bërë asaj (profili) gjatë kohës kur qëndroi e paraburgosur në hetuesi”, shkruan Dervishi./Albeu.com/
Shtuar më 08/02/2017, ora 22:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori