Pse duhet të ndaloni menjëherë së përdoruri telefonin në tualet? (FOTO LAJM)

Mund të përhapë shumë baktere të dëmshme.

Një studim i fundit tregon se telefonat janë më të ndotur se vetë VC-ja. Bakteret e dëmshme shkaktojnë probleme të zorrëve.
Shumë prej nesh janë të varur nga telefonat inteligjentë, por kjo mund të jetë më e dëshme se sa tingëllon në të vërtetë. Nëse jeni dikush që thjesht nuk mund të rrini pa përdorur telefonin tuaj, ka disa rreziqe që duhet të merrni parasysh.

Jo vetëm që mund të jetë i dëmshëm për shëndetin, por gjithashtu ndikon tek truri dhe mënyra se si punoni. Sipas “Bright Side”, ekzistojnë disa rreziqe ndaj të cilëve duhet të ruheni nëse nuk mund të shkoni dot në tualet pa marrë telefonin me vete.
Shtuar më 09/10/2020, ora 11:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori