Prova lufte? SHBA-të testojnë fuqinë në “Zonën 51” me aeroplanë rusë (FOTO LAJM)

Tensionet mes Amerikës dhe Rusisë vazhdojnë të jenë të larta pavarësisht se Presidenti i zgjedhur Donald Trump është shprehur se do të përmirësojë marrëdhëniet mes dy vendeve.

Ditën e djeshme janë realizuar disa foto në “Zonën 51”.
Një avion amerikan F-16 shihet të garojë dhe të “luajnë luftash” me një avion të prodhuar në Rusi. SU-27P.

Manovrat e ushtrisë amerikane shihen nga ekspertët si “prova lufte”, transmeton tema.

Dy avionët u “ndeshën” me njëri-tjetrin për 25 minuta në lartësi nga 7 mijë deri në 10 mijë metra lartësi. /albeu.com/

Shtuar më 17/01/2017, ora 17:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori