Protestuesit nuk dorëzohen, ngrihen edhe çadra në Butel (FOTO LAJM)

Komuna e Butelit në Shkup ka marrë vendim që të ndërtojë një kryq 56 metra të lartë, duke filluar brenda dite punimet për bazamentin e tij.

Por, më shumë se 5000 shqiptarë protestuan dje ne vendin ku po kryen punimet dhe i kanë ndërprerë ato duke shkatërruar edhe gurë-themelin e ndërtuar si bazament për kryqin, percjell Portali Albeu.

Por protesta vazhdon edhe sot. Shumë prej protestueve e kanë kaluar natën po aty, duke qëndruar në disa cadra të ngritura.

Me siper Portali Albeu ju sjell disa foto nga vendi i protestes. /albeu.com/
Shtuar më 04/03/2016, ora 12:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori