Protesta kundër PSP-së në Ohër (FOTO LAJM)

Simpatizantët e VMRO-DPMNE-së kanë protestuar sot me parulla "PSP kundër Maqedonisë", "PSP shërbëtorë të Zaevit", "Pse mbroni 'Puçin'", para Departamentit të Punëve të Brendshme në Ohër.

Sipas medieve maqedonase, mësohet se protesta është mbajtur për shkak të bisedave informative mbi anëtarët e partisë me kërkesën e PSP-së, për financimin e partisë dhe donacionet personale në zgjedhjet e 2014.

Protestuesit besojnë se sjellja është e papranueshme nga PSP-ja dhe kërkojnë shpërbërjen e saj. /albeu.com/

Shtuar më 09/02/2017, ora 15:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori