Pronarët më të çuditshëm dhe kokëfortë që refuzuan të lëviznin (FOTO LAJM)

Këndi Milion Dollar, NYC
Këta pronatë të shtëpive refuzuan të shesin pronën e tyre.
Shitja e një shtëpie është një vendim i vështirë. Ka shumë që janë të lidhur emocionalisht në shtëpinë e tyre dhe të tjerët nuk marrin para të mjaftueshme në këmbim për të njëjtën gjë.

Edhe qeveria ka të drejtë të kapë tokën tuaj dhe ata ia shesin korporatave për ndërtimin e një shëtitore, parking, zyre, etj.

Këtu janë disa nga pronarët kokëfortë të cilët nuk e kanë shitur shtëpinë e tyre për arsye të ndryshme.

Luo Baogen, Ferma i Duckit

Luo Baogen dhe gruaja e tij vendosën të jetojnë në ndërtesën gjysmë të shkatërruar në qytetin e Wenling, provincës Zhejiang, Kinë, pasi ata besonin se qeveria nuk u ofronte atyre kompensimin e duhur të zhvendosjes.

Këndi Milion Dollar, NYC

Ndërtesa në qoshe ishte blerë nga Robert H. Smith për $ 375,000 me një ide për të penguar që Macy të bëhej dyqani më i madh në botë.

Mall rreth shtëpisë

Në lagjen Ballard të Seattle, një qendër e madhe tregtare u ndërtua rreth një shtëpie të vogël, të cilën Edith Macefield refuzoi të shiste edhe pasi iu ofrua një milion dollarë.

Pronari i Saloon

Meqenëse pronari i sallonit refuzoi të shiste pronën e tij, kompleksi i apartamenteve duhej të ndërtohej rreth strukturës së vogël.

Pa Utilities

Çifti u la bllokuar në vendin e tyre të vogël të tokës, ndërsa të gjithë rreth tyre toka ishte gërmuar dhe rrokaqiejt u ngritën dhe shërbimet u ndërprenë gjithashtu për refuzimin e shitjes.

Shtëpia e thonjve, Kinë

Wu Ping ishte i vetmi që doli kundër zhvillimit të pazareve që shkelnin, të cilët vazhdonin të gërmonin rreth shtëpisë dhe restorantit të saj.

Shtëpia e Autostradës

Këta pronarë të shtëpive në Shangai refuzuan të largoheshin nga shtëpia edhe kur u ndërtua një autostradë e madhe dhe shtëpia po bllokon sinjalin.

Një aeroport në Japoni

Aeroporti në Narita, Japoni u ndërtua rreth një seri fermash. Fermerët që jetojnë atje, luftuan qeverinë për 39 vjet për të mbajtur tokat e tyre. 13 njerëz humbën jetën gjatë asaj kohe në konflikte të ndryshme midis qeverisë dhe qytetarëve.

Qendra Tregtare

Kjo shtëpi e rrënuar ulet në mes të një qendre tregtare të re në Changsha të Kinës, pasi pronarët refuzojnë të largohen.

Guangzhou, Kinë Apartamente

Këta pronarë kinezë refuzuan të lëvizin por kishin një marrëveshje me zhvilluesit për të ndërtuar rrugën drejtpërsëdrejti rreth tyre.

Të detyrohesh

Familja që jetonte në këtë ndërtesë apartamentesh në Kunming, Kina u përball me shumë presione nga kontraktorët për të lëvizur jashtë. Kontraktuesit madje gërmuan një gropë rreth shtëpisë dhe familja duhet të kalojë një hendek për të arritur në anën tjetër.
Shtuar më 23/03/2018, ora 09:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori