Pronarët e automjeteve me targa KS duhet t'i ndërrojnë me RKS (FOTO LAJM)

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se pronarët e automjeteve në Kosovë obligohen t’i shndërrojnë targat KS me ato RKS.

“Të gjithë pronarët e mjeteve që posedojnë targa KS me rastin e vazhdimit të regjistrimit të mjetit, obligohentargat KS t’i ndërrojnë me targa RKS, sipas procedurave për vazhdimin e regjistrimit të mjetit dhe duke u bazuar në vendimin Nr.012/2020">2020 të datës 10.01.2020">2020 për caktimin e tarifave”, thuhet në njoftim.

Më poshtë lart ta lexoni këtë vendim.
Shtuar më 17/09/2020, ora 18:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori