Projektohet superjahti që do të "pushtoj" detet dhe oqeanet, vlera marramendëse (FOTO LAJM)

Një superjaht po projektohet se fumdmi për të “pushtuar” detet dhe oqeanet.

Anija që do të kushtojë 90 milionë paund është dizenjuar për të lundruar në ujërat e ngrira të artikut, e të ngjajë si një ajsberg.

283 metra e gjatë, ‘Fata Morgana’ parashikohet të mbajë në bord 12 pasagjerë dhe 18 anëtarë ekuipazhi, përfshirë një pilot helikopteri dhe një instruktor për zhytje.
Shtuar më 08/10/2019, ora 12:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori