Prishtina menjëherë pas luftës së vitit 1999 (FOTO LAJM)

Arkitektja Eliza Hoxha ka publikuar disa foto ku shihet Prishtina menjëherë pas luftës së vitit 1999">1999. Në foto mund të shihen ndërtesat e kryeqytetit kosovar, të cilat ishin dëmtuar nga bombardimet e NATO-s dhe nga shkatërrimet e forcave serbe.

Këto të fundit kishin lënë Prishtinë menjëherë pas arritjes së Marrëveshjes së Kumanovës e nënshkruar më 9 qershor të vitit 1999">1999, e cila hyri në fuqi dy ditë më vonë. /albeu.com/
Shtuar më 09/08/2014, ora 14:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori