Presidenti i Palestinës: Izraeli ka kryer genocid (FOTO LAJM)

Presidenti palestinez, Mahmud Abbas ka akuzuar Izraelin për genocidfjalimin e tij në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së.

"Krimet e luftës të Izraelit ndaj palestinezëve civilë nuk do të mbeten pa u ndëshkuar", tha Abass.

Ky fjalim nuk është pritur aspak mirë nga SHBA-ja dhe Izraeli, zyrtarët e të cilëve e cilësuan fjalimin si "ofendues".

Konflikti në Gaza ka shkaktuar 2.100 viktima civilë palestinezë dhe 73 viktima izraelitë. /albeu.com/
Shtuar më 28/09/2014, ora 11:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori