Presidenti grek hipën në tank dhe kërcënon Turqinë nga qyteti shqiptar: Jemi gati për luftë nëse duhet

Pëlqej
Presidenti grek Prokopi Pavlopulos ka dhënë një mesazh të qartë ndaj Turqisë në kushtet kur raportet mes tyre janë mjaft të tensionuara.

"Ne grekët, një popull dhe një kombi demokracisë, dimë të mbrojmë kur duhet, ndaj kujto, territorin dhe kufijtë tanë, e cila aktualisht është edhe territori dhe sovraniteti i Bashkimit Europian"., tha ai duke patur në shënjestër Turqinë pas tensioneve të fundit mes tyre, përcjell Albeu.com.

Deklaratën në fjalë, Pavlopulos e bëri nga Janina, me rastin e 105 vjetorit të rënies së saj nën pushtimin grek.

"Grekët janë të qetë dhe respektojnë miqtë e tyre, por kurrë nuk kanë frikë nga armiqte kur e do puna dhe forcat tona janë gati për këtë"., - vijoi ai. /albeu.com/
Shtuar më 22/02/2018, ora 10:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori