Prekëse, djemtë bëjnë homazhe para arvikolit të Major Klodian Tanushi (FOTO LAJM)

Pak më parë kanë nisur homazhet për Dëshmorin e Atdheut, Major Klodian Tanushi, i cili humbi jetën disa ditë më parë në Letoni.

Ceremonia është duke u zhvilluar në ambientet e Muzeut Historik Kombëtar ku po marrin pjesë një numër i madh ushtarakësh si edhe të afërm të Majorit të ndjerë, shkruan Albeu.com.

Pjesë e homazheve janë bërë edhe dy djemtë e mitur të Majorit, njëri 14 vjeç dhe tjetri 11 vjeç, të cilët kanë parakaluar para arkëmortit të babait të tyre.

Ndërkohë sot të gjithë flamujt e institucioneve do të jenë në gjysmështiz në nderim të Major Tanushit.
Shtuar më 16/05/2019, ora 12:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori