Pranverë-verë 2019, tendencat e reja të këpucëve (FOTO LAJM)

Këpucët e verës do tiu “hollojnë xhepa” këtë periudhë.
Nga stilet më klasike te ato më sportive tendencat do t’iu mahnititn.

Shapkat do të jenë edhe këtë verë shumë në trend. Risia është se këtë vit do të jenë shapkat me takë.

Gjithashtu do të shohim rripa te këpucët ortopedike, sandalet e sheshta por edhe ato me takë.

Platformat do të jenë shumë të përdorura.

Stili vintage do të na kthejë në vitet 70 me futjen sërisht të takës katrore.

Në përditshmëri apo kur nuk ndiheni mirë mbi taka do i sugjeriojmë atletet ose sandalet e hapura. Ngjyrat mbizotëruese do të jenë ato të buta, pasteli por dhe ato neon.

Nuk do të mungojnë motivet e leopardit dhe as ato të gjarprit.
Shtuar më 08/05/2019, ora 12:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori