"Poshtë Putin”, qindra të arrestuar nga protestat në Rusi (FOTO LAJM)

Qindra persona janë ndaluar në një protestë kundër korrupsionit në Moskë dhe St Petersburg.

Sipas raportimeve është bërë e ditur që policia në Moskë kë marrë protestues të rastësishëm nga turmat.

Organizata Jo Qeveritare, OVD-Info, ka deklaruar që rreth 400 protestues janë arrestuar në Moskë dhe 300 të tjerë St Petersburg Ndërsa lideri opozitar, Alexei Navalny është arrestuar në shtëpinë e tij para fillimit të protestës, ka thënë gruaja e tij.

Shumica e protestuesve janë të rinj dhe kishin brohoritur fjali si “Poshtë Putini”. /albeu.com/
Shtuar më 12/06/2017, ora 17:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori