Plazhi i kuq Panjin në Kinë (FOTO-LAJM)

Quhet Suaeda, alga e kuqe dhe rritet në një det kënetor në veri-lindje të Gjirit të Bohai, në Kinë. Ky është plazhi i kuq Panjin dhe dalja e algave fillon në pranverë, nga prilli në maj, duke mbetur të gjelbërta gjithë verën. Vetëm me ardhjen e vjeshtës ato ndryshojnë ngjyrë duke u bërë të kuqe.


Plazhi i kuq është i mbyllur për publikun, sepse është një rezerve natyrore, por ka një vend të vogël ku mund ta shijosh duke e parë dhe duke bërë foto. /albeu.com/
Shtuar më 19/09/2014, ora 13:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori