Piktura sa thonjtë e gishtave (FOTO LAJM)

Artistët e miniaturave Lorraine Loots, Ross Symons dhe Danielle Clough kanë mahnitur ndjekësit e tyre në Instagram me pikturat e tyre të vogla.

Këta të tre artistë nga Afrika e Jugut së bashku kanë mbi 370 mijë ndjekës në Instagram.

"Çdo dëshirë që përfundoja nga një pikturë brenda një ore, dhe e vetmja gjë me të cilën mund të bëja një gjë të tillë ishte të bëja piktura aq të vogla. Derisa filloi të më bëhej më e rëndësishme për mua, fillova të lë punët e tjera dhe të merresha me këto miniatura. Tani punoj rreth tetë orë në ditë”, është shprehur Loots. /albeu.com/

Shtuar më 31/01/2016, ora 12:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori