Peugeot 308 R Hybrid me 493 kuaj fuqi (FOTO LAJM)

Peugeot ka prezantuar konceptin e ri, 308 R Hybrid, me motor 493 kuajfuqi, me një motor 1.6-litër turbo dhe një tjetër elektrik.

Peugeot Sporti ka zgjeruar makinën për 80 milimetra, e ka bërë makinën më sportive dhe e ka konvertuar në sistemin që tërheqë me të gjitha rrotat. Motori 1.6-litër me katër cilindra ofron 267 kuajfuqi, ndërsa motori tjetër elektrik shton edhe 114 kuajfuqi.

Ndërkohë pritet që ky të jetë një model që shpejtësia nga 0 në 100 kilometra në orë. /albeu.com/
Shtuar më 21/04/2015, ora 10:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori