"Peshqit penis" pushtojnë plazhin (FOTO LAJM)

Mijëra krijesa të çuditshme kanë pushtuar një plazh në Kaliforni.

Krijesat pulsuese janë krimba në formë dhjami, ose "Urechis caupo".

Edhe pse ato janë një lloj krimbi, ato janë quajtur gjerësisht si "peshku penis".

Krimbat futen thellë në nën rërë por stuhitë e ditëve të fundit i nxorën nga toka dhe Drakes Beach është mbuluar nga krijesat.

Ka prova fosile të krijesave që datojnë 300 milion vjet dhe disa jetojnë deri në 25 vjet.
Shtuar më 14/12/2019, ora 20:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori