Përkujtohet 101-vjetori i ngritjes së flamurit në Tiranë (FOTO-LAJM)

Kryeqyteti i Shqipërisë festoi sot 101-vjetorin e ngritjesflamurit të pavarësisë. Ceremonia festive u mbajt në vendin ku një shekull më parë burrat e shquar të Tiranës ngritën flamurin.


Kreu i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha përsëriti zotimin e tij se Tirana nuk është vetëm qyteti i madh i shqiptarëve por është qyteti që rrezaton shpresë dhe besim, në gjithë kombin shqiptar. /albeu.com/
Shtuar më 26/11/2013, ora 14:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori