PËRGJIMET/ Kush është "maloku nga Laçi" i përmendur gjerësisht nga grupi i Habilajve

Pjesë e dosjes së grupit të arrestuar të shqiptarëve në Itali, krahas Moisi Habilajt, Sabaudin Çelajt, Nezar Seitit, Florian Habilajt dhe Maridian Sulajt përmendet shpesh edhe një tjetër shqiptar.

Ai është Erson Zhuka, i cili sipas italianëve ushtron aktivitetin e tij në Ragusa.

Në nje pjesë të bisedës së përgjuar mes Nezar Seitit dhe Maridian Sulajt, ata i referohen Zhukës me termin "Maloku nga Laçi", i cili i kishte paguar njërit prej tyre edhe një biletë avioni me vlerë 500 euro. /albeu.com/

Shtuar më 18/10/2017, ora 12:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori