Pensionistja çan murin e shtëpisë, e pabesueshme se çfarë gjen (FOTO LAJM)

Bletët që jetonin në vrimën vogël të një muri në ballkon, nuk ishin aspak shqetësim për zonjën Mara Faitelli, arkitekte në pension. Por kur ajo pa një numër të madh bletësh që kishin ngordhur në tarracë, u habit shumë.

E vendosur për të zgjidhur problemin pa iu bërë keq krijesave, njoftoi shërbimin zjarrfikës, të cilët të alarmuar kanë shkuar në banesë e saj së bashku me një ekspert që merrej me bletarinë.

Hapja e një të çare në mur, i la zjarrfikësit dhe bletarin me gojëhapur: në një zgavër të madhe ishte fshehur një zgjua prej më shumë se 180 cm e gjatë dhe një metër e gjerë, transmeton Shqip.

“Ishte interesante, njësojë sikur të shihje një dokumentar. Bletërritësi, më shpjegoi se kjo zgjua kishte qenë pre e një grabitjeje dhe kjo kishte shkaktuar edhe ngordhjen e krijesave të bekuara”, tregon zonja Mara. Në fund të procesit, bletari arrit që të nxjerrë rreth 25 kavanoza me mjaltë./Albeu.com/
Shtuar më 05/07/2016, ora 19:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori