Peja me shqiptarët e Maqedonisë (FOTO LAJM)

Edhe Peja u solidarizua me Shkupin dhe protestoi për rastin "Monstra".

Motoja e protestës ishte "Të mbrojmë të drejtat e shqiptarëve në Maqedoni".

Në këtë protestë morën pjesë disa dhjetëra qytetarë, politikanë dhe persona, pjesë e elitës akademike kosovare.

Në protestë ka qenë dhe botuesi i "Lajm", Fejzi Ajdari dhe shkrimtari Kim Mehmeti. /albeu.com/
Shtuar më 01/08/2014, ora 10:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori