Pasojat “apokaliptike” të tërmetit në Meksikë (FOTO LAJM)

Ekipet e shpëtimit së bashku me prindërit e fëmijëve të humbur dëshpërismisht vazhdojnë kërkimet nëpër rrënojat e ndërtesave.

Tërmeti i magnitudës 7.1 vrau të paktën 248 njerëz, pothuajse gjysma e tyre në kryeqytet, përcjell albeu.com.

Tërmeti i fuqishëm ra 32 vite pas një tërmeti shkatërrues në vitin 1985, i cili vrau 100 njerëz në jug të vendit.

Në mesin e rrënojave të betonit dhe çelikut të shkollës Enrique Rebsamen, ushtarët dhe zjarrfikësit gjetën 22 fëmijë të vdekur dhe dy të rritur, ndërsa 30 të tjerë dhe 12 të rritur humbën, tha presidenti Enrique Pena Nieto.

Ka pasur skena kaotike në shkollë, kur prindërit u ngjitën në shpresë se fëmijët e tyre kishin mbijetuar. /albeu.com/

Shtuar më 20/09/2017, ora 18:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori