Pas lopës, indianët shpallin të shenjtë një tjetër kafshë (FOTO LAJM)

Ciklopët normalisht konsiderohen krijesa të legjendave, të bëra të famshme nga poeti antik grek Homeri në episodin e tij të pavdekshëm Odisea.

Por ata ekzistojnë në Tokë, dhe një nga ta sapo ka lindur në Assam të Indisë.

Kjo dhi foshnje me një sy të zgjeruar ka habitur fshatarët vendas pas lindjes.

Buzët e sipërme dhe të poshtme janë të pranishme, por zakonisht janë të vogla dhe nofullat e sipërme janë të shkurtra dhe dhëmbët janë zhdukur.

Sipas fshatarëve dhia tashmë është emëruar si e shenjtë dhe shumë fshatarë tashmë kanë filluar ta adhurojnë atë. /albeu.com/
Shtuar më 18/05/2017, ora 23:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori