Pas këtyre pamjeve, nuk do të mbani më kurrë në dorë një llastik flokësh (FOTO LAJM)

1. Mund të shkaktojë probleme të qarkullimit të gjakut.

Kur vendosni një llastik flokësh në kyçin e dorës, ju shtrëngoni enët e gjakut. Si rezultat, mund të zhvilloni sindromën e tunelit karpal, i cili shkakton dhimbje dhe mpirje të gishtërinjve.
Ndoshta keni dëgjuar se mbajtja e llastiqeve të flokëve në dorë mund të jetë e dëmshme për shëndetin tuaj, por mbase nuk i keni kushtuar shumë vëmendje.

Rezulton se kjo nuk është thjesht një histori tmerri nga mjekët, por një realitet, që duhet të merret seriozisht.

Arsyet i gjeni në fotogalerinë e mësipërme.

Shtuar më 20/07/2020, ora 15:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori