Pas hartës së Ramës, Kosova pjesë e Serbisë edhe në libra (FOTO LAJM)

Pas publikimit të pamjeve nga kryeministri Rama, ku Kosova shfaqej si pjesë e Serbisë po e njëjta hartë gjendet dhe në librat shkollorë.

Denoncimi vjen nga ish-kryeministri Sali Berisha i cili shkruan se një nxënës dixhital ka denoncuar aktin e tradhëtisë kombëtare të Edvin Mafise, të cilin Beogradi e ka shtamosur dhe në tekstet shkollore të Shqipërisë!

Kjo hartë, është vënë re nga nxënësi në qytetin e Ballshit në tekstin e Qytetarisë.


Shtuar më 21/11/2019, ora 14:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori