Pas 31 vitesh, shikojeni si duket vendi që u përdor si i ikona e Windows XP (FOTO LAJM)

Fotoja e shkrepur në vitin 1988">1988 nga Charles O’Rear është një ndër më të shikuarat në botën digjitale. Ajo u ble nga Bill Gates dhe u përdor si foto ikonë e Windows XP-së.

Në një kohë që nuk dihet ende se sa ka paguar Gates për këtë foto, ajo që dihet është se ajo është shkrepur në distriktin Sonoma të Kalifornisë në SHBA.

Ndërsa tani, ky vend ka ndryshuar në mënyrë drastike. Zhgënjimi është i madh për të gjithë që shikojnë gjendjen aktuale të këtij vendi përrallor në 1988">1988.

Barit të gjelbër ia kanë zënë hardhi dhe barishte të tjera të zverdhura.

Reagimet kanë qenë të shumta në mediat sociale e po ashtu edhe kritikat për autoritetet lokale që nuk kanë treguar kujdesin e duhur për mirëmbajtjen e kësaj zone. /albeu.com/
Shtuar më 27/04/2019, ora 16:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori