Parisi në alarm, mbyllet muzeu më i vizituar në botë (FOTO LAJM)

Pëlqej
Paris ka ngritur alarmin ndërsa Lumi Sena vazhdon të rritet dhe Luvri përgatit të mbyllë dyert e saj në mes të dimrit të tretë më të lagësht francez në më shumë se një shekull.

Lumi është rritur 4.3 metra gjatë një periudhe prej 24 orësh deri të shtunën në mbrëmje, duke shkaktuar probleme për njerëzit.

Por muzeu më i vizituar në botë është mbyllur, përcjell albeu.com

Një qendër shëndetësore në rrethinat veriperëndimore të Parisit, ku 86 pacientë po merrnin kujdes, gjithashtu u evakuuan të premten.

Në total rreth 1,000 njerëz janë evakuuar nga shtëpitë e tyre në rajonin më të madh të Parisit, sipas policisë, ndërsa rreth 1,500 shtëpi ishin pa energji elektrike. /albeu.com/Shtuar më 28/01/2018, ora 11:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori