Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme në Kosovë (FOTO LAJM)

Parashikimi i motit sipas Institutit Hidrometereologjik të Kosovës.

Në dy ditët e ardhme pritet të mbajë mot me diell dhe vransira të shpërndara.

Njoftimi i plotë:

Moti për dy ditë 20-21.01.2021

Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Në mëngjes do të ketë ngrica në gjithë territorin. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -8 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-5m/s.
Shtuar më 19/01/2021, ora 18:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori