Papa Françeskut trondit themelet e Kishës: Burrat e martuar mund të bëhen priftërinj (FOTO LAJM)

Papa Francesku thuhet se ka kërkuar që burrat e martuar në Brazil të lejohehen të bëhen priftërinj, një veprim i diskutueshëm që do të shkaktojë një reagim të ashpër nga konservatorët në Kishën Katolike.

Tani çështja do të diskutohet dhe me një votim nga peshkopët në vendin e Amerikës së Jugut, përcjell albeu.com

Mendohet se në qoftë se projekti pilot rezulton i suksesshëm mund të shtrihet në pjesë të tjera të botës, duke përfshirë Afrikën. /albeu.com/Shtuar më 03/11/2017, ora 13:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori