Pamje të rënda nga aksidenti me çiklistë në Prishtinë (FOTO LAJM)

Federata e Çiklizmit të Kosovës, shpreh shqetësim për numrin e aksidenteve automobilistike të ndodhura në kohët e fundit.

Së fundmi, pasditen e djeshme të 15 qershor, 2017 në ora 19:20, dy nga sportistët e klubit të çiklizmit “AS Prishtina”, Përparim Ibrahimi dhe Lorik Shabani janë aksidentuar në aksin rrugor Prishtinë –Llukar, afer pompës së benzinës “Qamerlija”.

Prej këtij aksidenti çiklisti, Përparim Ibrahimi është lënduar më rëndë me 41 qepje dëmtim në qafë, në boshtin kurrizor dhe këmbë, ndërsa Loriku i lënduar kryesisht në fytyrë.

Federata, kërkon nga organet kompetente që të merren me këtë rast dhe me raste të tjera që sportistët tanë të ndihen më të sigurt në qarkullim. /albeu.com/
Shtuar më 16/06/2017, ora 19:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori