Pamje të frikshme, kështu dëmtohet trupi dhe fytyra pas përdorimit të drogës (FOTO LAJM)

Keqpërdorimi i drogës shkakton dëmtime të dëmshme dhe kjo është e dukshme në fytyrat e këtyre 16 njerëzve.

Drugabuse.com tregon se sa shpejt drogat mund të ndryshojnë paraqitjet e atyre që vuajnë nga kjo varësi, përcjellë Indeksonline.

Imazhet tregojnë transformimet tragjike të personave të arrestuar në akuza të lidhura me heroinë, kokainë, marihuanë dhe droga të tjera.

Kokaina është një stimulues i fuqishëm, i cili godet sistemin nervor qendror duke e bërë zemrën dhe mendjen e racës.

Kokaina gjithashtu zhduket oreksin dhe i mban njerëzit t’iu ik gjumi, kështu që humbja e peshës dhe fytyrat e matura janë tipike për përdoruesit kronikë.
Shtuar më 06/06/2019, ora 15:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori