Operacioni antidrogë, policia arreston 5 persona (FOTO-LAJM)

Orët e para të ditës së sotme Seksioni Kundër Narkotikëve finalizoi një operacion policor, i cili kishte si objekt goditjen e një grupi që kryente grumbullimin e lëndëve narkotike nga disa rrethe të vendit, me qëllim tregtimin në tregun e brendshëm.

Gjatë këtij operacioni u arrestuan në flagrancë 5 shtetas dhe u shpall në kërkim një i gjashtë, të gjithë banorë të zonave të ndryshme në Shkodër, Krujë, Laç, Fushë Krujë, të cilët u identifikuan gjatë hetimeve si të implikuar në këtë veprimtari.

"Konkretisht u krye arrestimi në flagrancë i shtetasve:
1 Bardhok Përndoi, 40 vjec, banues në Laç.
2 Gjon Shponi, 31 vjec, banues në Gur i Zi Shkodër.
3 Bledi Shyti (Zefi), 31 vjec, banues në Vau i Dejës Shkodër.
4 Arjan Boka, 55 vjec, banues në Krujë.
5 Isuf Rama, 57 vjec, banues në Fushë Krujë.

Po kështu u shpall në kërkim shtetasi Fred (Alfred) Balloku, 33 vjec, banues në Kurbin." thuhet ne njoftimin e policise.


Mësohet se në banesën e shtetasit Isuf Rama në Fushë Krujë u gjetën e sekuestruan 8 thasë me lëndë të thatë narkotike të llojit Kanabis Sativa (boçe e thatë), e cila nga peshimi rezultoi në masën e 110 kg lëndë si dhe 400 gr lëndë e dyshuar si narkotike e llojit Kokainë, të cilat u sekuestruan.

Për llogari të hetimit u sekuestrua edhe automjeti Benz C Class me targa AA002 CC dhe 12 copë telefona celularë.

Nga hetimet e deritanishme rezulton se lënda narkotike grumbullohej nga këta shtetas nga zona të ndryshme kultivimi si Shkodër, Laç dhe Krujë, me qellim final tregëtimin e saj të mëvonshëm në qytete të ndryshme të vendit. /albeu.com/


Shtuar më 28/08/2014, ora 13:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori