Oktapodi tenton të hajë zhytësin (FOTO LAJM

lii
Një oktapod gjigant u përpoq të kafshonte një zhytës duke kapur keq me tentakula këmbën e tij dhe madje po mendonte edhe ta kafshonte atë, ngjarja ka ndodhur në një det japonez.

Pamjet e tmerrshme tregojnë se kafsha, e cila duket të jetë në madhësinë e vetë zhytësit nëse e mat nga tentakulat.

U filmua në Gadishullin e Garrow të hënën javën e kaluar. Pamjet e tmerrshme tregojnë se oktapodi i madh papritmas kap këmbën e zhytësit duke e frikësuar atë për vdekje.

Më në fund zhytësi arrin të shpëtojë prej oktapodit duke e gjuajtur atë me shkelm drejt fundit të detit.
Shtuar më 19/06/2019, ora 17:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori