Numërohen mbi 9500 vota të diasporës, ky është rezultati (FOTO LAJM)

Tanimë janë numëruar mbi 9 mijë e 500 vota të ardhura nga jashtë Kosovës.

Lëvizja Vetëvendosje prin bindshëm me 4905 vota, e ndjekur nga LDK’ja që ka marrë 1680 dhe PDK’ja me 1612 vota.

Koalicioni Nisma-AKR-PD ka 604 vota, ndërsa koalicioni AAK-PSD ka 477 vota.

Ndryshe janë 13941">13941 vota gjithsej të vlefshme nga diaspora. Kështu pra nuk pritet të ndodhë një përmbysje në rezultatin përfundimtar marrë parasysh votat deri më tani.
Shtuar më 16/10/2019, ora 20:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori