Nuk njihet më! Shihni ndryshimin e Alvin Berishës 1 vit pas kthimit nga kampi sirian (FOTO LAJM)

Të gjithë e mbajmë mend historinë e 11-vjeçarit, Alvin Berisha, i cili doli nga “kampi i ferrit” Al Hol në Siri.

Por si duket Alvini sot, pothuajse një vit pas kthimit të tij nga kampi sirian.

Në një lidhje live me Skype në emisionin “Open”, Afrim dhe Alvin Berisha tregojnë për jetën e tyre gjatë këtyre muajve.

Alvini tashmë shkon në shkollë, është rritur dhe ka mësuar edhe gjuhën shqipe.

“Tashmë është shkollë në klasë të 6, është mirë por avash avash. Nuk e di se si munden të jetojnë ata atje, po ishalla rikthehen.

5 vite rresht e kam kërkuar kam shkuar atje, ditën e parë kanë pasur me ngrënë, por më pas jo”, tha Afrim Berisha.

Shtuar më 22/09/2020, ora 23:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori