Nuk ka konkurrentë, grekët mahniten me shqiptaren që këndon për Qipron (FOTO LAJM)

"Duket se sonte për Elenin nuk ka konkurrentë të tjerë". Kështu e nis shkrimin gazeta e njohur greke "Protothema" teksa bën një përshkrim të ecurisë së këngëtares me origjinë shqiptare Eleni Fourerira, e cila përfaqëson QipronEurovision.

Grekët shkojnë deri aty sa thonë se fitorja e Elenit është e sigurt dhe se autoritetet qipriote janë duke parë mundësitë për përgatitjen e Eurovision 2019, raporton Albeu.com.

"Kënga e saj Fuego është në krye të renditjes në gadishullin Iberik", shkruan Protothema duke cituar edhe BBC-në, e cila bën një krahasim të sajin me Beyounce.

"Performanca tre minutëshe e Elenit dhe koreografia e saj do t'a bënin krenare edhe Beyounce-n", shkruan BBC. /albeu.com/

Shtuar më 12/05/2018, ora 09:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori