Nuk janë fotoshop, fotot shokuese nga e kaluara që të fusin tmerrin (FOTO LAJM)

Ella Harper, gruaja që ecte si vajza e kontrolluar nga djalli (ekzorciste)
Fillojmë nga këtu: kjo vajzë, me emrin Ella Harper, ka jetuar me të vërtetë.

Ajo lindi në Hendersonville, në Tennessee të Shteteve të Bashkuara të Amerikës më 1873.

Fatkeqësisht, siç mund edhe ta shihni në foto, Ella lindi me një keqformim të rrallë, i shkaktuar nga një sëmundje ortopedike: gjunjët e saj u zhvilluan në anën e gabuar apo jo të zakonshme.

Kështu, ajo është shumë e ngjashme me vajzën protagoniste të filmit të njohur “Ekzorcistja”.

Mjekët, në ditët e sotme, e kanë klasifikuar sëmundjen si “Genu Recurvatum Congenito”, ose e thënë në shqip “deformim i harkuar i gjunjëve”.
Çfarë mendoni se dini për të shkuarën? A e dini për shembull se Shreku dhe burri elefant apo ai luan kanë ekzistuar vërtet?

Këto dhe shumë të vërteta të tjera të vjetra do t’i gjeni në galerinë e mësipërme!
Shtuar më 05/06/2018, ora 12:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori